Какъвто всъщност е, защото знаем какво сложихме в него до последната трошица черен пипер и индийско орехче. В подходящ съд се поставят подготвените гъби, лук и моркови, както и нарязан чесън. Смелете съставките с блендер до консистенция на пастет, сол и черен пипер на вкус. Сварете яйцата, нарежете лука и задушете в тиган с масло, сложете орехите. След това ги превърнете в хомогенна кремообразна маса (с блендер), сол и черен пипер на вкус. В топлото мляко се накисва хляба и, след като се изстиска, се прибавя в тигана.
Още от здравословната ни кухня
Някои видове https://palmsbetbg.net/ пастет включват освен дроб и месо в състава си. Този, който ви предлагам е само от свински черен дроб. Залейте пастета с разтопеното масло и отново върнете в хладилника. Извадете парчетата свинско месо от мазнината и оставете настрана, самата мазнина прецедете в чиста купа през цедка. Ракъсайте месото на ивици и го наредете в малки бурканчета или формички, леко натъпчете. Залейте с прецедената мазнина, да покрие напълно месото, покрийте бурканите с фолио и оставете в хладилник да стегне за 4 часа.
Начините на приготвяне на пастет от свински дроб или от друг вид месо също се разнообразили, включвайки комбинации и от морски дарове, дори зеленчуци. Целта на маслото най-отгоре е да съхрани пастета за по-дълго време. Може да комбинираме пастета от свински дроб с кето хляб и домашна лютеница. Пастетът е вкусен деликатес, който обаче в купешкия си вариант често съдържа някои нездравословни съставки. Ако искате да ги избегнете е добре да си направите домашен пастет. Загряваме тиган с малко масло и добавяме лукът, мащерката и салвията и задушаваме с малко вода, докато лукът се карамелизира.
- Това е деликатес, цената на който е доста висока.
- Заливаме с разтопено масло и оставяме в хладилник за поне 3 часа, докато стегне.
- Леко запечете на сух тиган орехите и ги сложете в блендера.
- Този, който ви предлагам е само от свински черен дроб.
- Основната съставка бил черният дроб, въпреки че в селските рецепти съдържанието на съставките не е най-точното, но технологията на приготвяне е почти винаги една и съща.
Когато снимахме как се прави пастет от пилешки дробчета, нашият оператор се опита да пласира шегата с вкуса от детството. Само дето не се получи много смешно, защото той е достатъчно млад и помни годините, в които вкусът на пастета нямаше нищо общо с „едно време“. За сметка на това пастетът ни се получи великолепен.
Макарони с кайма и зеленчуци
- В средновековна Европа пастетът става по-тясно свързан с френската кухня.
- След това ги превърнете в хомогенна кремообразна маса (с блендер), сол и черен пипер на вкус.
- Разбийте отново с блендера, но така, че да останат парченца домат и да се усеща в пастета.
- В Kulinaria.bg храната заживява и има ново, по-изкусително присъствие.
- Без никакви притеснения можете да го предложите на децата си.
- Домашният пастет е универсално предястие, който може да се приготви от почти всеки продукт.
Месото заедно със зеленчуците се вари дълго, докато омекне и започне да се отделя от костта. Тогава месото се нарязва на ситно и към него са прибавят парчета от нетрадиционни съставки като плодове, подправки, зеленчуци, гъби /особено трюфели/, ванилия, ядки или стафиди. За да направите сместа по-нежна, можете да добавите няколко супени лъжици заквасена сметана или прясно мляко по време на задушаването (или да накиснете черния дроб в тях за половин час преди пържене). Днес в почти всеки голям магазин можете да закупите различни видове пастети, но много домакини предпочитат да си ги приготвят у дома. Вкъщи можете да следите и гарантирате състава и качеството на продуктите, които влагате, консистенцията и маслеността на пастета по ваш вкус и няма да добавяте консерванти, набухватели и оцветители. Наслаждава се в различни форми, от селски домашен пастет до луксозни гурме творения, и продължава да бъде деликатес, ценен от много хора по света.
Вкусни питки – лесна рецепта
Загрейте олиото в тиган и задушете ситно нарязаните зеленчуци (лук и моркови). Така приготвеният деликатес ще украси всяка маса за хранене, сервиран като предястие, закуска, бърза вечеря или леко и вкусно основно ястие. Безпрецедентен е вкусът на френските пастети от мариновано варено месо в портвино, шампанско или коняк, което се използва главно за пастет от гъши или заешки дроб и други вътрешности.
Оставете коментар Отказ
По-съвременната форма на пастет обаче въпреки неумиращата слава на Наполеоновите френски готвачи се приписва на главния готвач от Страсбург – Жан-Пиер Клаус. Неговата рецепта за пастет от черен гъши дроб, датираща от 18 век, е смятана за фаворит сред тези деликатеси. Първото споменаване за производството на пастети в Европа датира от началото на феодализма. В средновековната европейска кухня, пайовете се сервирали по специални поводи и празници и най-вече в кралския двор. Добитото месо от яребици, гълъби, патици, малки птици, риба треска, змиорки и раци, започва да се преработва в различни вариации и рецепти.
Без никакви притеснения можете да го предложите на децата си. За пастет с отлични вкусови качества се смята пастетът, приготвен от различни видове месо (свински крака, дроб, телешко, заешко, птиче месо, риба, бекон или шунка), зеленчуци и подправки. Разтопете свинската мас в тенджера на слаб огън.Изплакнете гърдите под течаща студена вода, за да отстраните излишната сол и ги подсушете с домакинска хартия.
Заливаме с разтопено масло и оставяме в хладилник за поне 3 часа, докато стегне. Домашният пастет е универсално предястие, който може да се приготви от почти всеки продукт. Ако искате, рецептата може да бъде променена – може да добавите кисела ябълка, моркови, червени боровинки, различни билки или нарязани ядки. Охладете получената маса, добавете нарязаното сварено яйце и смелете с блендер до гладкост.